Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modeláři ve vzduchu, na zemi i na vodě.

Zuberští modeláři mají i v letošním roce plné ruce práce. Na soutěžích leteckých modelářů dvakrát zvítězili, pětkrát obsadili druhé a jednou třetí místo. Na mezinárodním mistrovství ČR historických modelů obsadil Jarda Janošek druhé místo a získal titul vicemistr ČR pro rok 2016. Soutěže se zúčastnilo 70 modelářů z České republiky a Slovenska s 256 modely.

Automodeláři se zúčastňovali soutěží v rámci ČR i v zahraničí. Na letošním MČR automobilů v měřítku 1:10 obsadil Kuba Šimurda druhé místo a získal titul vicemistra ČR. V současné době se rozjíždějí zimní halové soutěže. Na první soutěži 24.9. obsadili zuberští modeláři jedno první a dvakrát třetí místo. V říjnu se uskuteční v zuberské sokolovně první závod Moravsko-Slovenského poháru 2016/2017.

V letošním roce jsme se vzhledem k počasí (častý silný vítr) zaměřili na lodní modely, hlavně plachetnice kategorie RG 65. Zúčastnili jsme se i první mezinárodní soutěže, která se konala 25.9. v Olomouci. Vzhledem k tomu, že jsme v této oblasti úplní nováčci a jeli jsme na zkušenou, skončili jsme v druhé polovině startovního pole. Další závod se jel na Těrlické přehradě za účasti modelářů z Polska, Maďarska a Slovenska. Petr Liška obsadil v kategorii RG65 4.místo.

V současné době rozjíždíme kroužky mládeže, kde rádi uvítáme nové zájemce o tuto zajímavou zájmovou činnost. Foto zde

Jarda Janošek

 Když jednou přišel Honza Halašta do klubu, chvílu sa krůtil a pak z něho vylezlo: "Ogaři, zeptal sa ňa trenér, jestli bysme dokázali uspořádat závody ćeského poháru F3A..." Tož to byla výzva !!! Jasné, uspořádáme, zařídíme, závody budů ! Potem předseda rozdělil úkoly, sem tam nás zkontroloval, oběhal sponzory a úřady a tak zme sa 14.srpna sešli na letišti na Juřince, kde zme předem všechno připravili a tak sa úderem deváté ráno začalo. Aj počasí zme zajistili parádní, přijela pojízdná hospoda...no podívajte sa tadyk. Létalo sa parádně, všeci byli spokojení a asi najvíc předseda, že to všechno dobře dopadlo a Danek Hrachovec, že vyhrál svoju kategóriu F3A !!! Tož Danku, fšeci gratulujeme a ať celý ten pohár vyhraješ !!!

 

Letos naša obec slaví 700 let co ju negdo založil a tož  zme nemohli ostať mimo tej slávy. A tož zme dali hlavy dohromady a vylezla z teho výstava našeho klubu. Až zme sa divili, co fšecko zme pozvláčili a znésli 22. března odpoledně do malého sálu Domu kultůry. A už to začalo: žebře, kladívka, špagáty a dobrá nálada a ejhle: ve středu 24. března zme slavnostně otevřeli. A tož měli zme sa čím pochlubiť: od letadélek tých najmenších z krůžku až po hromadu pohárů a obřích letadel tých najšikovnějších z nás. A to samé automodeláři: plný stůl aut a pohárů. Šak sa podívejte TADYK.

Když zme výstavu v nedělu 28.března zavírali, tož zme měli dobrý pocit, že zme to udělali najlepší jak umíme a peněz v kasičce temu aj odpovídalo. Tož všem návštěvníkom moc pěkně děkujeme a nebojte sa, my vám zasej neco nekde předvedeme. Příležitosť bude !!!

Někteří naši členové sa jaksi vetřeli do přízně Výzkumného ústavu valašského letectva a pod vlajků tohoto převeselého spolku vymetéme kdejaké modelářské akce. Šak co, stejně ten VÚVL založil řádný člen MK Zubří Dan Jícha (...a stanovy sesmolili se známým recesistou Honzou Janíčkem, otcem staroslavné První koňské stíhací perutě), tak co byzme sa mu tam nevetřéli...tak sa přidal i náčelník klubu Jarda Janošek , Jura Hrachovců, Milan Libišů, Michal Němců a Petr Liška. No a tož v tém ústavu provozujeme takovů letecků komédiu-paródiu

"Bitva o pálenicu v Poličnej"

Celý ten ansámbl má fčíl skoro 20 členů a co my tam zažijeme.... No zkusíme dát něco do fotogalérie, kde jsme všude bavili lidi a v odkaze naVÚVL nandete celý program aj reportáže.

Radhošťské létání 2009

18.-20.9.2009.

Tož akce to byla vynikající....gdo nebyl, nech bije hlavů o stůl !!! Sešlo sa nás nakonec edem pár, ale zábava byla aj tak ohromná a pití aj dobrot o to vjecej a díky temu, že zme z pátka na sobotu o půlnoci šli zazpívat Cyrilkovi s Metudem, tož ti sa nám odvděčili nádherným slunečným počasím, aj větr nám zastavili...no ukrutná paráda. Fotky z tej povedenej taškařice už sů v galérii a máme aj video z eroplánu !!! V sobotu zme totiž uvázali špiónsků kameru pod jedneho EasyStara a lítali s ním nad kaplů. Tož to vám je kino...negdy zme sa tam aj uviděli sami. Šak sa podívajte:   http://www.youtube.com/watch?v=rmNCmL_9e8w  Tož byla to paráda a fšeci sa zhodli, že taků akciju musíme narok zasej zopakovat. Už sa těšíme fčíl !!!

Závody házedel nejmladších členů modelářského kroužku při MK Zubří

Ve středu 21.října 2009 jsme uspořádali první závody házedel pro nejmladší modeláře z kroužku při MK Zubří. S vlastoručně postavenými házedly z EPP tak mladí adepti modelářství zakusili poprvé atmosféruí soutěžního klání. Soutěže se zúžastnilo 7 závodníků, kteří po zkušebních hodech absolvovali 10 soutěžních hodů a výsledky se určily součtem dosažených časů. A jaké bylo pořadí? No fotku vítězů najdete ve fotogalerii, ale zvítězili vlastně všichni, protože dodrželi pravidla fair play a zakusili pocity úspěchu i zklamání. Tak třeba příště to bude lepší...takový už je modelářský sport.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Z letošních akcí 2016